Konferencja z profesjonalną podpowiedzią!

Co zrobić, by skutecznie współpracować z mediami? Na te pytania, które od lat nurtują wiele osób, a zwłaszcza organizacje pozarządowe, będzie można znaleźć odpowiedź podczas konferencji organizowanej 8 grudnia w Bielsku-Białej. Co ważne będą one bezpłatne dla wszystkich uczestników!

Jak podkreśla Marcin Rutkowski, prezes Fundacji Instytut Rozwoju Medialnego, która organizuje konferencje, będzie to znakomita okazja do poznania tajników dobrej współpracy z mediami oraz ich oczekiwań.

Często wiele osób i organizacji pozarządowych stara się dotrzeć ze swoimi projektami do jak najszerszego grona. Ale okazuje się, że w takim przekazie niezbędne są media. Zdarza się, że organizacje pozarządowe wysyłają komunikaty do mediów, a te lądują w koszu. Dlaczego tak się dzieje? Na to, i wiele innych pytań, odpowiedzą na naszej drugiej konferencji profesjonalni dziennikarze z radia, prasy i portalu internetowego. Ta konferencja planowana jest na 8 grudnia pod hasłem „Skuteczna komunikacja na zewnątrz projektu”. Co więcej nasi prelegenci podpowiedzą uczestnikom oraz organizacjom pozarządowym jak i co zrobić, aby „przebić” się w mediach i to na stałe. Dlatego gorąco zachęcamy do zgłaszania się na obie konferencje osoby zainteresowane tym tematem, w tym oczywiście i organizacje pozarządowe z województwa śląskiego. Konferencje odbędzie się 8 grudnia pomiędzy 9.00 a 13.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Cieszyńskiej 18 w Bielsku-Białej – podkreśla prezes Marcin Rutkowski. 

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONFERENCJI?

To bardzo proste! Wystarczy zapisać się poprzez stronę internetową:
www.firm4.pl/konferencja

 

Szczegółowy plan

(Centrum Organizacji Pozarządowych – ul. Cieszyńska 18, Bielsko-Biała)

Konferencja – 8 grudnia
„SKUTECZNA KOMUNIKACJA NA ZEWNĄTRZ PROJEKTU”


9.00 – 9.45 - Paweł Szczotka (Kronika Beskidzka) - O promocji projektu w prasie i portalach informacyjnych


10.00 – 10.45 - Katarzyna Graboń (Radio ESKA) - O promocji projektu w radiu


11.00 – 11.45 - Maria Jurasz i Dominika Juraszek (Żywiecka Fundacja Rozwoju) - O promocji projektu w praktyce NGO


12.00 – 12.45 - Magdalena Waligóra-Rutkowska (Radio Widok, Fundacja Dobry Widok) - panel dyskusyjny

 

Konferencja odbędzie się w ramach projektu pn. “Sprawna komunikacja - rzetelna informacja” finansowana jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, którego realizatorem jest Federacja Organizacji Katolickich w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Medialnego.

 

Udostępnij Drukuj E-mail